Muharrem İnce'nin ''Memleket Partisi'' resmen kuruluyor

Memleket Hareketi'ni başlatan eski CHP Milletvekili Muharrem İnce’nin yeni partisinin ismi ve logosu belli oldu. İnce, Memleket Partisi'nin kurulması için yarın başvuru dilekçesi verecek.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile yollarını ayırmasının ardından "Memleket Hareketi" sloganıyla yola çıkan Muharrem İnce, Memleket Partisi'nin kurulması için yarın başvuru dilekçesi verecek. Partinin genel merkez binasının 18 Mayıs’ta açılması bekleniyor.

İnce’nin, partisinin kuruluşunu ilan ettikten sonra da il il gezmeye devam etmesi öngörülüyor.

Plana göre, Kasım ayında partinin ilk kurultayı gerçekleşecek ve parti meclisi oluşturulacak.

MEMLEKET PARTİSİ’NDE CHP’DEN HANGİ İSİMLER VAR?

Partinin kurucular kurulunda yer alan isimler arasında CHP'den çok sayıda isim var. Eski İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy’un yanı sıra Yalova Milletvekili Özcan Özel ve Gaye Usluer, bu isimlerden bazıları.

Ayrıca iş insanları Serkan Ufuk Akgün, Hüseyin Baraner ile gazeteci Şaban Sevinç de partideki tanınmış isimler arasında.

MEMLEKET PARTİSİ’NİN LOGOSU

Günler önceden belirlenen genel merkez binasına tabela üzeri örtülü bir şekilde asılırken logosunun yarısı görüldü.

Medyaya yansıyan bir başka görüntü de ise logonun tamamı ve parti adı da görüntülendi. Memleket Hareketi logosuna baktığımız zaman nazar boncuğunu ve mavi ağırlıklı renklerin olduğunu görülüyor.