Melida Gates'ten dikkat çeken açıklama: 'Bodrumda yemek stokladık'

Çin'in Wuhan kentinden dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (Covid-19) dünyayı etkisi altına almaya devam ederken, Bill Gates'in virüsü önceden bildiği iddiaları gündemdeki yerini korurken, Melinda Gates'ten dikkat çeken bir açıklama geldi. Melinda Gates bir salgın hastalık riskine karşı birkaç yıldır bodrumlarında yiyecek stokladıklarını söyledi. Melinde Gates'in açıklaması iddiaları güçlendirdi.

BBC Radyo'ya röportaj veren Bill ve Melinda Gates Vakfı'nın kurucusu aynı zamanda dünyanın en zengin ikinci ismi Bill Gates'in eşi Melinda Gates, gündemde yer alan iddiaları daha da güçlendiren açıklaması ile dikkat çekti.

Bill ve Melinda Gates Vakfı virüs ortaya çıktığından bu yana aşı çalışmaları ve tıbbi teçhizat için 250 milyon dolarlık yardımda bulunmuş, daha önce Afrika'daki aşı çalışmalarına yaptıkları yardımların ardından şaibeli iddiaların ortaya atıldığı vakıfın bu yardımında dolayı Çin Devlet Başkanı Xi Jinping Gates’e çalışmaları için aileye ayrıca teşekkür etmişti.

Melinda Gates radyoda “Birkaç yıl önce eğer temiz su kalmazsa ne yapacağız diye Bill ile konuştuk. Yeterli yemek kalmazsa ne yapardık? Nereye giderdik? Aile olarak ne yapacaktık? Hazırlandık ve bodrum katımıza biraz yiyecek koyduk” dedi.

Gates konuşmasının devamında, "Şu an evde en çok konuştuğumuz şey ne kadar şanslı olduğumuz. Ayrıcalıklarımızın farkındayız. Akşam dua ederken sofraya yemek koymak için mücadele etmemekten dolayı şükrediyoruz" ifadelerini kullandı.