Melania Trump neden ilgiyi üzerine çekiyor?

ABD’nin eski First Lady’si Melania Trump, yeni NFT girişimiyle adından söz ettiriyor. Yerel basın ise Trump’ın son dönemdeki faaliyetlerinin zamanlamasına dikkat çekiyor.

ABD’nin eski Başkanı Donald Trump’ın eşi Melania Trump, geçtiğimiz günlerde NFT dünyasına girdiğini duyurdu. İlk projesi olarak ise Fransız sanatçı Marc-Antoine Coulon tarafından çizilen ve “Melania’nın Vizyonu” adını verdiği NFT’yi satışa çıkardı.

Trump’ın açıklamasına göre, NFT’lerden sağlanan gelirin bir kısmı, koruyucu aile sisteminde bulunan çocuklar için harcanacak.

Eski bir First Lady’nin bu tarz girişimlerde bulunması alışılmadık bir hareket olarak değerlendirilse de Melania Trump’ın da eşi gibi öngörülebilir biri olmadığı biliniyor.

Beyaz Saray’dan ayrılmasının ardından sessizliğini koruyan Melania Trump’ın söz konusu girişimi ve sosyal medyadaki görünürlüğünü artırması, “Neden şimdi?” sorularını gündeme getirdi.

CNN’deki bir haberde, eski Başkan Trump’ın destekçilerinin Melania’ya adeta “taptığı” yer aldı. Haberde ayrıca Melania Trump’ın yaptığı her şeyin Trump taraftarları tarafından destekleneceği belirtildi.

Zamanlamaya dikkat çeken ABD basını, söz konusu girişimlerin Trump’ın üzerindeki ilgili sıcak tutma çabası olduğunu söyledi.