DEVA Partisi Konya İl Başkanı Seyit Karaca aslen nereli?

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) il başkanları partinin kurucu genel başkanı Ali Babacan tarafından açıklandı. DEVA Partisi'nin ilk il başkanı ise Konya'da göreve gelen Dr. Seyit Karaca oldu. Karaca ile birlikte Konya İl Kurucu Heyeti'nde Tuğba Tuncer Atar, Sefa Çoşkun ve Hasan Hüseyin Topçu görev alacak.

Konya’nın Kayadibi beldesinde 7 Haziran 1965’te dünyaya gelen Dr. Seyit Karaca, ilköğretim hayatına da burada başlamıştır.

İlk ve ortaöğrenimini tamamlamasının ardından Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr. Seyit Karaca, 1990 - 1992 yılları arasında Batman’da mecburi hizmetini tamamlamasının ardından Konya’ya dönmesinin ardından uzun yıllar kamu ve sağlık kuruluşlarında öncü rol üstlenmiştir.

Berk Group bünyesinde bulunan ve Berk Ay Sağlık Hizmetleri kapsamında hizmetlerine devam eden MEDOVA Hastanesi’nin kuruluş çalışmalarında aktif görev alan Dr. Seyit Karaca, 4 Ağustos 2020 tarihinde buradaki görevinden ayrılmıştır. 

SADAV, KTO Sağlık, Eğitim Vakfı, Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Konya Şubesi MÜSİAD Konya Şubesi, ASKON Konya Şubesİ, İGİAD, SELSİAD gibi STK'larda kuruculuk, yöneticilik ve üyelik görevleri üstlenen Dr. Seyit Karaca, 2016 Nisan ayından itibaren Konya Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevi üstlenmiştir.

1984 yılında Havva hanımla hayatını birleştiren Dr. Seyit Karaca, 4 çocuk babasıdır.

Dr. Seyit Karaca iyi derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir.