Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım'a hakaret eden Özeren gözaltına alındı

Eski TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım'a hakaret eden İYİ Parti Bursa Milletvekili Aday Adayı olan Levent Özeren, gözaltına alındı.

Sosyal medya platformu Twitter'dan eski Başbakan ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım hakkında "Sakın acile gitme, tedavi olmadan ölür görenler. ‘Etik değil’ diyene bak, böyle başa böyle tarak!" mesajı ile tepki toplayan  İYİ Parti Bursa Milletvekili Aday Adayı olan Levent Özeren'in sözlerine tepki yağmıştı.

Özeren'in, paylaşımını silmesinin ardından devam eden tepkiler üzerine Bursa Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü harekete geçti. 

Polis ekipleri, ‘Cumhurbaşkanına hakaret ile halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme’ suçundan dün saat 22.30 sıralarında Özeren'i Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesi Çırpan mahallesi oturduğu evinde gözaltına aldı.

Ayrıca internet üzerinden yayın yapan bir gazetede köşe yazarı olan Özeren'in Bursa Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Levent Özeren’in Binali Yıldırım’ın işi Semiha Yıldırım hakkında 2015 yılında attığı tweet, sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girmişti. Hesabının birçok kez çalındığı söyleyen Özeren, Semiha Yıldırım’dan özür dilemişti.

LEVEN ÖZEREN KİMDİR?

İYİ Parti Bursa İl eski Yöneticisi ve Milletvekili Aday Adayı olan Levent Özeren, Günboyu Gazetesi'nde köşe yazıları kaleme almaktadır.

Hakkında bilgi bulunmayan Levent Özeren'in Bursa'da yaşadığı bilinmektedir. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında attığı tweetlerden dolayı hakkında soruşturma başlatılan Özeren, FETÖ soruşturması kapsamında terör örgütü propagandası yaptığı iddiasıyla gözaltına alınmış, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır.