Kim Jong-Un yerine geçecek isim: Kim Yo Jong kimdir?

Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un'un öldüğünün ileri sürülmesinden bu yana, Kim Jong-Un'un yerine kimin geçeceği merak konusu oldu. Kim'in halefi olarak gösterilen en güçlü aday kız kardeşi Kim Yo-jong oldu. Peki, Kim Jong-Un yerine kardeşi Kim Yo Jong mu geçecek? Kim Yo Jong kimdir? Kim Yo Jong hakkında merak edilenler...

Çin'de yayın yapan HKSTV Hong Kong Televizyonu'nun müdür yardımcısı, Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un'un öldüğünü öne sürmesinin ardında , Kim Jong-Un'un yerine kimin geçeceği  merak konusu oldu.

Haber sitesi Daily NK Kim'in 12 Nisan'da ülkenin doğu kıyısındaki Hyangsan kentinde kalp ameliyatı geçirdiğini ve Kumkant Dağı'ndaki villasında tedavi gördüğünü yazdı.

Ancak Kim Yo Jong’un sağlık durumu hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Kim Jong-Un yerine kardeşi Kim Yo Jong’un geçeceği ileri sürüldü. Peki, Kim Yo Jong kimdir?

KİM YO JONG KİMDİR?

Kim Yo Jong  26 Eylül 1987de dünyaya geldi. Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un kız kardeşi. Aynı zamanda eski lider Kim Jong-il'in en küçük kızı ve Kuzey Kore'nin kurucusu Kim İl-sung'un torunu.

Politbüro'nun (Siyasi Büro) yedek üyesi ve Kore İşçi Partisi'nin (KİP) Tanıtım ve Enformasyon Bölümü başkan yardımcısıdır.