Koronavirüs 1,5 yıl sürecek demişti! Yeni tarih verdi…

Koronavirüs pandemisinin görüldüğü ilk dönemde Ebced hesabına göre salgınının ne zaman biteceğini açıklayan Araştırmacı Mehmet Ali Bulut, yeni bir tarih verdi. 2027 yılına dikkat çeken Bulut, ‘’Mutlaka olacak’’ dediği olayları açıkladı. İşte Kuran-ı Kerim’de yer alan o olaylar…

Kısa süre içinde tüm dünyayı saran koronavirüs (Covid-19) pandemisinin etkisi,  aşılama çalışmalarının hızlanması ve antikor oluşmasıyla birlikte büyük oranda azaldı. Peki, ‘artık salgın bitti’ diye düşünmek ne kadar doğru?

Pandeminin ilk günlerinde, Ebced hesabına göre koronavirüsün ne zaman sona ereceğine dair çarpıcı açıklamalarda bulunan Araştırmacı - yazar Mehmet Ali Bulut, yeni bir tarih verdi. Her fırsatta Kuran-ı Kerim’de dünyada yaşanan tüm olayların yer aldığını belirten Bulut, matematiksel değerlere yönelindiğinde ortaya çok ilginç sonuçların çıktığını kaydetti.

KORONAVİRÜS 1,5 YIL SÜRECEK DEMİŞTİ!

Buna göre daha önce yaptığı açıklamasında ‘’Evden çıkmayacaksın demedik mi sana?' dedikleri bir Peygamber var ve bu Lut Aleyhisselamdır. Kuran’da Lut Aleyhisselam’ı eve kapatacaklarını söylemişlerdir. Kuran-ı Kerim'de evde kal, evden çıkma tabirine denk gelen  bu ayete baktığımda, süreç toplam 554 gün yapıyor. Bu da 1,5 sene demek’’ ifadelerini kullandı.

YENİ TARİH VERDİ! 3 YIL DAHA SÜREBİLİR…

Tüm uzmanların, virüsün yaz aylarında etkisini kaybedeceğini belirtmesine rağmen bu iddiasında ısrarcı olan Bulut, Kuran’a dayandırdığı matematik hesabına göre yanılmadı. Son olarak İlkay Buharalı’nın Youtube kanalında yaptığı açıklamalarda, 1,5 yıl devam edecek salgının, etkisini yitireceğini ve rahatlama dönemine girileceğini kaydeden Bulut, yeni bir tarih daha verdi.

554 günün ardından virüsün büyük oranda etkisini kaybedeceğinden söz eden Bulut’a göre, salgının tamamen hayatımızdan silinip gitmesi, ‘Bin 127 gün’ olacak. Bu da 3 yıla tekabül ediyor. Yani koronavirüs etkisinin hayatımızdan tamamen silinmesi 3 yılı bulabilir.

2027 YILINA DİKKAT: MUTLAKA OLACAK!

2027 yılına gelindiğinde ise yeni bir inşa sürecinin başlayacağına işaret eden Bulut, bu inşa sürecini ise şöyle anlatıyor:

Bizim Batı’ya gönderdiğimiz beyinlerimiz, çok zeki çocuklarımız var. Bu süreçte bu çocuklarımız Batı’dan bize dönecek. Oradan alınan teknolojiler, bilgi ve birikim burada kullanılacak. Burada anlatmak istediğim, Doğu’nun yeniden Batı mantığı ile inşa edilecek olması. İslam kurallarına uygun şekilde olacak her şey. Bu da Hz.İsa’nın mesih olarak gelmesinin öncesine dayanıyor. En fazla 2027’de Batı artık Allah’ın tek olduğunu ve Allah’ın bir oğlu olmayacağını kabullenmiş olacak.