Kripto para bilmecesi: Düşüş trendi devam edecek mi?

Kripto para piyasalarındaki dalgalanmalar sürüyor. Düşüş trendine yakalanan yatırımcı, Bitcoin ile birlikte diğer kripto para birimlerinin ne zaman yükselişe geçeceğini merak ediyor. Peki, uzmanlar ne diyor? Bitcoin ve diğer altcoinler ne zaman yükselecek?

Son dönemin en popüler yatırım araçlarından biri haline gelen ve kripto paralar, piyasaya çıktığı günden bu yana kimine ciddi ölçüde para kazandıran, kimine ise varını yoğunu kaybettirdi. 

111

Alım-satım yapılan sanal para borsalarında yaşanan skandallara rağmen, kriptoların işlem hacminin büyümeye devam etmesi, dijital paraların son günlerde en çok konuşulan ekonomik gelişmeler arasında yer almasına neden oldu.

211

Genç yatırımcılar başta olmak üzere dünyada on milyonlarca kişinin ilgisini çeken kripto paralardan uzak duran pek az kişi kalmış durumda. Hâl böyle olunca bu piyasanın, tartışmaların odak noktasında olmaması kaçınılmaz. 

Ancak kısa süre içinde büyük miktarda kazanç elde etmek isteyen yatırımcıların ilgisini çeken bu sektör, son günlerde ciddi bir çöküş içinde. 

411