Kripto para yatırımı yapmak için doğru zaman mı?

Kripto para piyasalarında düşüş trendi devam ediyor. Sanal paralara bel bağlamış yatırımcı, kripto paraların ne zaman yükselişe geçeceğini merak ediyor. Peki, uzmanlar ne diyor?

Kripto para piyasalarındaki dalgalanmalar sürüyor. Düşüş trendine yakalanan çok sayıda yatırımcı, zarar etmiş durumda. Ancak piyasadaki bu dengesizliğe rağmen ellerindeki kripto varlıklara olan inançlarını yitirmeden yatırımlarına tutunan çok sayıda kişi var.

Yatırımcılar ellerindeki coinleri alıp satmak yerine uzun vadede getirisi olacağını düşünerek satın alıp tutmayı tercih ediyor.

KRİPTO PARALAR YENİDEN YÜKSELECEK Mİ?

Kripto para uzmanları, düşüş trendinin bir süre devam edeceğini öngörüyor. 2021’nin ikinci yarısı itibariyle toparlanmaya başlayacak olan piyasaların, yılın son çeyreğinde ise eski hâline döneceği düşünülüyor.

Kripto para sektörünün popüler analistlerine göre, her yükselişin bir düşüşü olduğu gibi her düşüşünde bir yükselişi olacak.

COİNLERE YATIRIM YAPMAK İÇİN DOĞRU ZAMAN MI?

DOSABSİAD’ın ekonomi buluşmasına katılan Ekonomist Prof. Dr. Emre Alkin, kripto paraya yatırım yapmak isteyenlere çağrıda bulunarak, "Arkadaşa borç verir gibi kripto para yatırımı yapın. Unutacağınız kadar parayla kripto paraya girin" dedi.