Bitcoin yeni ABD Başkanını belirleyecek!

Amerika Birleşik Devletlerinin sahip olduğu oylama sisteminde, vatandaşlar her iki yılda bir sandığa gidip yeni başkanları veya yerel liderleri için bulundukları eyaletlerde oy kullanmaktalar. 6 Kasım 2018 tarihinde yapılan ara seçimler, kripto para birimlerini ve özellikle Bitcoin‘i (BTC) etkileme gücüne sahipti gelecek 2020 Kasım seçimlerinde Bitcoin ve diğer kripto paralar seçimde nasıl bir rol oynayacak? Detaylar haberimizde…

Birçok teknolojiye anavatanlık etmiş ABD, internet ve kripto para gibi teknolojilerinde doğduğu yer. Amerika Birleşik Devletleri kripto para topluluğu üyeleri konusunda en kalabalık ülkelerden birisi olması sayesinde, en azından topluluk üyeleri tarafından kripto para birimleri lehine oy toplayacağına kesin gözüyle bakılan bir konumda. Republicanviews internet sayfasındaki bildiriye göreyse, cumhuriyetçiler özellikle ilk dijital para arzı konusunda önemli gelişmeler yapmayı düşünmekte. Bunun yanı sıra Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin hala gelişim aşamasında olduğuna değinilen sitede, bu gibi kripto para birimlerinin daha meşru bir yaklaşıma ihtiyaç duyduğu ve adil yasal çerçevelerle denetlenmesi gerektiği ifade edilmekte.

111

Finansal danışmanlık ve Fintech kuruluşu deVere Group'un CEO'su Nigel Green, "Tarih 2020'nin Bitcoin için bir çıkış yakalama yılı olduğunu gösterecek" dedi. Analist, Kasım ayında yapılacak olan ABD başkanlık seçimleri ve zayıflayan dolar nedeniyle Bitcoin fiyatının yükseleceğini söyledi.

211

Haftalık finans haberleri yapan Finbold’a konuşan Nigel Green, "Güçlü fiyat etkenleri olarak görev yapacak olan ABD başkanlık seçimleri ve ABD dolarının zayıflığı nedeniyle dünyanın en büyük kripto para biriminin 2020'nin geri kalanında daha da güçlenmesini bekleyebiliriz" dedi. 

Önümüzdeki Kasım ayında gerçekleşen olan ABD seçimleri, Başkan Donald J. Trump ve 47. Başkan Yardımcısı Joe Biden arasında gerçekleşecek. Yapılan anketlere göre şu an için Biden’in daha ileride görülmesine karşın, zaman daraldıkça Trump’da farkı kapatmaya başladı. Potansiyel bir rejim değişikliğinin belirsizliği ve bunun kurumlar vergisi kanununu nasıl etkileyebileceği gibi etkenlerden dolayı, piyasalar bu durumdan olumsuz etkilenebilir. 

411