Hangi altcoin Bitcoin’i tahtından edecek?

Blokchain arama ve analiz platformu Blockchair’in baş geliştiricisi ve blockchain eğitmeni Nikita Zhavoronkov, iddialı bir öngörüde bulundu ve kripto para piyasasının gözdesi olan Bitcoin’in tahtından olacağını açıkladı. Peki Bitcoin'i alt edecek altcoin sizce hangisi?

Covid-19 pandemisinin kısa süre içinde küresel bir salgına dönüşmesiyle, dijitalleşme çağına geçiş hız kazandı ve sanal paralara ilgi bir hayli arttı. Kripto para kullanımının küresel bir fenomen haline geldiği bu dönemde, Blokchain arama ve analiz platformu Blockchair’in baş geliştiricisi ve blockchain eğitmeni Nikita Zhavoronkov, Bitcoin'in geleceğine yönelik iddialı bir öngörüde bulundu. 

18

Nikita Zhavoronkov, Bitcoin’in böyle giderse akıllı sözleşmeler, yeni gizlilik özellikleri ve ölçeklendirme teknolojilerindeki eksiklikleri dolayısıyla lider kripto para birimi olma özelliğini kaybedebileceğini dile getiriyor.

28

Zhavoronkov’a göre, şu anda piyasa değeri ile ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum’un Bitcoin’i tahtından etme olasılığı bir hayli yüksek.

Baş geliştirici, bu iddiasını kanıtlamak için 5 yılın yeterli olabileceğini söylüyor. Ayrıca en büyük ikinci kripto varlığın 6 kat büyümeye ihtiyacı olduğunu ekliyor.
48