Erdoğan açıkladı: Kreşler yeniden kapatılacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uzaktan eğitim kararının alınmasının ardından okul öncesi eğitim kurumlarında kreşlerde ve anaokullarında ne olacak merak ediliyordu. Açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi.

Koronavirüs gündemi ile toplanan Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan son dakika açıklamalar yaptı. tedbirlerin arttırıldığını duyuran Erdoğan, "Anasınıfı ve benzeri eğitim sınıfı faaliyetlerine ara verilecektir." dedi. Milli Eğitim Bakanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin alacağı karar doğrultusunda kreşler ve anaokulları için uzaktan eğitim kararı alabileceğini duyurmuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası yeni koronavirüs tedbirlerini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında kreşler ve anaokulları ile ilgili verilen kararları duyurdu. Erdoğan şunları söyledi; "Anasınıfı ve benzeri eğitim sınıfı faaliyetlerine ara verilecektir. Tehdit geçene kadar misafir kabulüne ara vermelerini özellikle rica ediyorum. Evlerde mevlüt, yılbaşı kutlaması gibi insanların bir araya gelecekleri etkinlikler yapılamayacaktır."