Koronavirüs kutlamalara engel olamadı! Türkiye unutulmayacak bir 23 Nisan yaşadı

Küresel salgına dönüşen Covid-19 pandemisi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına engel olamadı. Bu yıl salgın nedeniyle gerçekleştirilemeyen programlar nedeniyle, saat 21:00'da Türkiye'nin dört bir yanından vatandaşlar evlerinin balkonlarına ve pencerelerine çıkarak hep bir ağızdan İstiklal Marşı'nı söyledi. TBMM’nin kuruluşunun 100. yılında tüm kentler tarihi görüntülere tanıklık etti.

Her yıl büyük kalabalıklarla kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri, bu yıl koronavirüs pandemisi nedeniyle evlerde kutlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 23 Nisan ve TBMM'nin açılışının 100. yılı dolayısıyla Huber Köşkü'nde ulusa sesleniş konuşması yaptı. Erdoğan konuşmasının ardından çocuklarla beraber canlı yayında İstiklal Marşı'nı okudu. 
123
Saatin 21:00'i gösterdiği dakikalarda Türkiye'nin 81 ilinde'de de kutlamalar başladı.  Türkiye'nin dört bir yanından vatandaşlar evlerinin balkonlarına ve pencerelerine çıkarak hep bir ağızdan İstiklal Marşı'nı söyledi. TBMM’nin kuruluşunun 100. yılında tüm kentler tarihi görüntülere tanıklık etti.
223
Balkonlar Türk bayrağı ile donatılırken, pencerelere 23 Nisan özel süsleri asıldı.

Edirne'den Kars'a Türkiye'nin 81 ilince manzara aynıydı.

423