Koronavirüs geçirmeyen otomobil geliyor...

İlk kez Çin’de görülen ve hava yoluyla kolayca yayılan virüs ticaretten üretime hayatın bütün alanlarını etkilemeye devam ediyor. Son olarak, Volvo'nun da sahibi olan Çinli otomotiv şirketi Geely, sürücü ve yolcuları virüslere karşı koruyacak bir otomobil geliştirdiklerini açıkladı.

Çin’de ortaya çıkan ve hava yoluyla kolayca yayılan virüs ticaretten üretime hayatın bütün alanlarını etkilemeye devam ediyor. Tüm dünyada panik yaratan virüs için Volvo’nun da sahibi olduğu Çinli otomotiv şirketi Geely, sürücü ve yolcuları virüslere karşı koruyacak bir otomobil geliştirmek için kolları sıvadı. 

18

Şirketin, koronavirüsle mücadele kapsamında havayı temizleyecek ve virüsleri filtreleyecek, sağlıklı ve akıllı arabalar geliştirmek için 370 milyon yuan (yaklaşık 53 milyon dolar kaynak aktardığı duyuruldu. 

28

Açıklamada, "Geely Auto'nun Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Çin'deki araştırma-geliştirme ve tasarım ekipleri birlikte çalışarak, anti-bakteriyel ve anti-viral özellikleri olan, havalandırma sistemleriyle düğmeler ve kollar gibi sık dokunulan yüzeylerde kullanılabilecek, çevresel açıdan sürdürülebilir malzemeler geliştirecek" ifadesine yer verildi.

38

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su An Conghui, "Salgının önlenmesi, toplumun tüm kesimlerinin katılımıyla uzun süreli bir çaba gerektiriyor. İnsanlar en yaygın ulaşım aracı olan arabalarında çok zaman geçiriyor. Arabalar ikinci evleri gibi" dedi. 

48