Korona virüsüyle mücadelede kelle paça

Çin’in Wuhan kentinde başlayan korona virüsü 600 üzerinde ölüm 30 bin üzerinde kişiye bulaştığı görülürken Prof. Dr. Canan Karatay Korona, bir viral enfeksiyondur, korkulacak bir şey yoktur dedi. Detaylar haberimizde…

Prof. Dr. Canan Karatay önceki gün katıldığı bir programda “Korona virüsü önlemek için sabah akşam kelle paça için” açıklamasıyla yeniden tartışma konusu oldu. Uzmanlar gereğinden fazla tüketildiğinde kelle paçanın çeşitli hastalıklara neden olacağını belirtti.

17

Özellikle beslenme ile ilgili yaptığı açıklamalarla sık sık gündeme gelen Prof. Dr. Canan Karatay önceki gün katıldığı bir programda bu kez kelle paça ile ilgili yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. Karatay kelle paça için, “O kadar süperdir ki bizim gibi bütün yaşlıların ağrılarını giderir. Diz ağrısı, kalça ağrısı, bel ağrısı. Kışın hastalıkları önler. Korona virüsü önler. Korona virüsü ve diğer, bütün virüsler aynıdır zaten. Farklı bir virüs değil. Mangalda kül bırakmıyorlar ama vücudumuzun bağışıklık sistemi güçlü olduğu zaman hiçbir virüs hastalandırmaz sizi. Onun için sabah akşam kelle paçayı yemeyi ihmal etmeyiniz” şeklinde bir açıklamada bulundu.

27

Karatay, kelle paçanın yararlarını şu şekilde değerlendirdi: Doğal kırmızı et, yumurta ve kelle paça kolesterolü yükseltmez, karaciğeri yağlandırmaz, kilo aldırmaz. Göbekteki yangını söndürür." dedi. 

KELLE PAÇA KARACİĞER YAĞLANMASINI ENGELLEMEDE BİRE BİR 

Doğal yağlar işlenmemiş olduğu sürece A, D ve E vitaminlerini içerir. Sonuç olarak hafıza, kaslar ve fiziği güçlendirir, ayrıca ömrü uzatır. Karatay, karaciğerde yağlanma var ise göbekte yangın vardır. Doğal yağların tercih edilmesi gerektiğini şiddetle önermektedir.

47