Kerem Altun kimdir? Kerem Altun DEVA partisinde yer alacak mı?

Kerem Altun’un Ali Babacan’ın kuracağı partide yer alacağı haberleri üzerine Kerem Altun kimdir? Kerem Altun’un biyografisi, özgeçmişi, doğum yeri, doğum tarihi, kaç yaşında olduğu, memleketi, hangi görevlerde bulunduğu merak edilmeye başlandı. İşte Kerem Altun hakkında merak ettiğiniz her şey haberimizde...

Kerem Altun 1 Ocak 1955’de Van’ın Ekrek ilçesinde dünyaya geldi. Eğitimci, siyaset.i olan Altun’un babasının adı Mustafa, annesinin adı ise Zahide’dir.

Eğitimci, Siyasetçi, Bürokrat, Genel Müdür, 23. dönem AK Parti Van Milletvekili olan Kerem Altun, Konya Selçuk Üniversitesi Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü’den mezun oldu.

İlkokul ve orta öğretimde öğretmelik, Öğretmen Lisesi Müdürlüğü yapan Kerem Altun, ayrıca Kültür Bakanlığı'nda Şube Müdürü, Daire Başkanı, Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürü, Başbakanlıkta Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri, Devlet Bakanlığı'nda Bakan Başdanışmanı, Milli Eğitim Bakanlığı'nda Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürü ve Ortaöğretim Genel Müdürü olarak da göreve yaptı. Diğer taraftan Kerem Altun, Türkiye Gübre Sanayi Denetim Kurulu Üyeliği, Van Kültür ve Sanat Derneği Başkanlığı, Milli Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

Kerem Altun, 2007 genel seçimlerinde AK Parti’den 23. Dönem (22.07.2007–12.06.2011) Van Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı. Az derece Fransız ve İngilizce bilen Altun, evli ve 2 çocuk babasıdır.