Beyaz Saray'daki görevinden ayrılan Psaki son kez gazetecilerle buluştu

13 Mayıs'ta görev süresi sona eren Beyaz Saray basın sözcüsü Jen Psaki, son kez gazeteciler ile bir araya geldi. ABD Başkanı Joe Biden, Psaki'den boşalan koltuğa Karine Jean-Pierre’in geçeceğini duyurmuştu.

13 Mayıs’ta görev süresi dolan Jen Psaki, 224'üncü ve son toplantısında basın ofisi meslektaşlarına ve medya mensuplarına 'demokrasi' adına teşekkür etti. Son kez kürsüye gelen Psaki konuşmasında, "Bana meydan okudunuz, beni zorladınız, benimle tartıştınız ve zaman zaman aynı fikirde olmadık. Bu, eylem halindeki demokrasidir. İşe yarayan budur" ifadelerini kullandı. 

Psaki sözlerini, "Beni daha iyi yaptığınız için teşekkür ederim. Ve en önemlisi, bu ülkeyi daha güçlü hale getirmek için her gün yaptığınız çalışma için teşekkür ederim" diyerek sonlandırdı. 

ABD Başkanı Joe Biden, Psaki'den boşalan koltuğa, Beyaz Saray Baş Basın Sekreteri Yardımcısı Karine Jean-Pierre’in geleceğini duyurmuştu. 

Psaki'nin son toplantısında hazır bulunan Jean-Pierre'nin her cuma düzenli olarak basın mensuplarına açıklama yapacağı duyuruldu.