Japon kripto borsasında hacker krizi: Kayıp 100 milyon dolar

Japonya'nın önde gelen kripto para borsası Liquid hackerlar tarafından saldırıya uğradı. Hackerların yaklaşık 100 milyon doların (73 milyon sterlin) çalındığı duyuruldu.

Japonya kripto borsası Liquid'den yapılan açıklamaya göre, bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğrayan dijital para cüzdanlarından yaklaşık 100 milyon dolar (73 milyon sterlin) çalındığını tahmin ettiklerini açıkladı.

Son günlerde gerçekleşen ikinci büyük kripto para hırsızlığı olarak kayıtlara geçen saldırı, sosyal medya ağı Twitter'da #LiquidGlobal etiketiyle gündem oldu.

Şirket tarafından etikette paylaşılan mesajda, "#LiquidGlobal sıcak cüzdanlarının tehlikeye girdiğini duyurduğumuz için üzgünüz, varlıkları soğuk cüzdana taşıyoruz" ifadeleri kullanıldı.

SICAK - SOĞUK CÜZDAN NEDİR?

'Sıcak' veya 'sıcak' olarak adlandırılan dijital cüzdanlar genellikle çevrimiçi tabanlıdır ve kullanıcıların kripto para birimlerine daha kolay erişmelerine izin verecek şekilde tasarlanırken, 'soğuk' cüzdanlar çevrimdışıdır ve erişilmesi daha zordur ve bu nedenle genellikle daha güvenlidir.