İsviçre'den Lübnan'a destek açıklaması

İsviçre Dışişleri Bakanı İgnazio Cassis, Lübnan’da yaşanan hükümet krizi hakkında konuştu. Cassis, Lübnan’a mali, ekonomik ve sosyal alanlarda destek olmaya hazır olduklarını belirtti.

İsviçre’nin Lübnan’daki projelerini incelemek ve Suriyeli mülteciler hakkında bilgi almak için Lübnan’a gelen İsviçre Dışişleri Bakanı Ignazio Cassis, Cumhurbaşkanı Mişel Avn tarafından Baabda Sarayı’nda ağırlandı.

Beyrut’u ziyaret ettiği için çok memnun olduğunu belirten Cassis, İsviçre olarak Lübnan’a mali, ekonomik ve sosyal alanlarda gerekli desteği sunmaya hazır olduklarını dile getirdi.

Lübnan’daki hükümet krizinin çözülmesi ve reformların uygulanmaya başlaması gerektiğini vurgulayan Cassis, uluslararası yardımların ancak ondan sonra devreye girebileceğini aktardı.

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn ise ülkedeki ekonomik ve sosyal krizle birlikte Suriyeli mülteciler konularına değindi. Mültecilerin farklı sektörler üzerinde oluşturduğu baskıyı vurgulayan Avn, mültecilerin ülkelerine geri dönmeleri için Lübnan’a yardım edilmesi gerektiğini belirtti.