İsrail'in saldırıları sonucunda Gazze'de elektrik tamamen kesildi

İsrail’in saldırıları ve düzenlediği bombardımanlar sonucunda Gazze Şeridi’nde internet ve iletişim sistemlerinin tamamen kesildiği duyuruldu. Filistin Kızılayı, internet ve iletişim sistemlerinin kesilmesinin ardından Gazze’de bulunan ekipleriyle iletişiminin tamamen koptuğunu açıkladı.

Filistin Telekomünikasyon Şirketi Jawwal tarafından yapılan açıklamada, “Gazze Şeridi’nde iletişim ve internet hizmetinin tümüyle kesildiğini üzülerek duyuruyoruz” denildi.

Açıklamada, daha önce kesintinin yaşandığı ana hatların yeniden kopması nedeniyle Gazze Şeridi’ndeki iletişimin tamamen kesildiğine dikkat çekildi.

Jawwal, 4 Kasım Pazartesi günü yaptığı açıklamada, İsrail’in düzenlediği bombardıman sonucunda iletişim ağının önemli noktalarının hasar gördüğünü ve bu nedenle Gazze ve Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki iletişim hizmetlerinin tamamen koptuğunu duyurdu.

FİLİSTİN KIZILAYI’NDAN KESİNTİYE İLİŞKİN AÇIKLAMA

Filistin Kızılayı, Filistin Telekomünikasyon Şirketi Jawwal’ın Gazze ile olan iletişim hatlarının kesintiye uğradığını duyurmasının ardından bir açıklama yaptı.

Açıklamada, “İşgalcilerin sabit hat, mobil telefon ve internet iletişimini tamamen kesmesi sebebiyle, Gazze Şeridi'ndeki operasyon odası ve orada çalışan ekibin tümüyle iletişimimiz tamamen kesildi” ifadeleri kullanıldı.

Gazze Şeridi’nin her bölgesinde İsrail’in saldırılarının devam ettiğinin belirtildiği açıklamada, bölgede çalışan Kızılay ekiplerinin hayatlarından endişe duyulduğu vurgulandı.

İsrail ordusunun 7 Ekim'den bu yana kapsamlı saldırılar başlattığı ve bombardımana tuttuğu Gazze Şeridi'nde daha önce 3 defa internet ve iletişim hizmetleri tamamen kesintiye uğramıştı.

Filistin İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanı İshak Sedr, Mısır'a Gazze Şeridi yakınlarındaki iletişim istasyonlarının ve dolaşımın yeniden çalışır duruma getirilmesi çağrısında bulundu.