Irak’taki siyasi gruplar Cumhurbaşkanı’nın seçim sonuçlarına müdahale etmesini istiyor!

Irak’taki siyasi gruplar, şaibeli olduğu öne sürülen seçim sonuçları için Cumhurbaşkanı Salih’ten duruma müdahale etmesini istedi.

Irak'ta seçim sonuçlarının yankıları sürüyor. Ülkedeki siyasi gruplar, Cumhurbaşkanı Berham Salih’e, seçim sonuçlarına müdahale etmesi yönünde çağrıda bulundu.

110

Irak’taki siyasi gruplar, seçim sonuçlarına yönelik protestolar devam ederken, Cumhurbaşkanı’nın duruma müdahale etmemesinin, olayları daha da tehlikeli hale getireceği görüşünde. 

210

Eski Başbakan ve Kanun Devleti Koalisyonu lideri Nuri el-Maliki’nin ofisinden konu hakkında yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, seçim sonuçlarına itiraz eden ulusal siyasi gruplar adına koalisyonun Bağdat’taki merkezinde bir toplantı yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, söz konusu toplantıda, şaibeli olduğu iddia edilen seçim sonuçlarına yönelik protestoların ele alındığı ifade edildi. Ayrıca açıklamada, Cumhurbaşkanı Salih’e, anayasanın koruyucusu olarak olaylar daha tehlikeli bir boyuta ulaşmadan duruma müdahale etmesi yönünde çağrıda bulunuldu.

410