İngiltere’den Huawei’ye izin!

Bir önceki İngiltere Savunma Bakanının işinden olmasına sebep olan Ulusal Güvenlik Konseyinde Huawei şirketine ile ilgili yapılan gizli görüşmeleri sızdırmak suçlaması ile görevinden alınırken İngiltere’nin Avrupa’dan ayrılma kararıyla Huawei 5G şebekelerinin kullanımına İngiltere hükümeti onay verdi…

Huawei Başkan Yardımcısı Victor Zhang , "Huawei'nin İngiltere'de yürüttüğü 5G çalışmalarının geleceği, hükümetin bu alanda çalışmaya devam edebileceğimize dair onayıyla güvence altına alınmıştır. Bu karar, İngiltere için daha hızlı güvenli ve daha uygun maliyetli bir telekomünikasyon altyapısının yolunu açmıştır." ifadelerini kullandı.

18

Huawei tarafından yapılan bildiriye göre , İngiliz hükümeti, Başbakan Boris Johnson'ın yönettiği Ulusal Güvenlik Konseyi toplantısının ardından Huawei'nin İngiltere'de 5G şebekesinin kurulumu çalışmalarına izin vereceğini duyurdu.

28

Açıklamada görüşlerine yer verilen Huawei Başkan Yardımcısı Victor Zhang, "Huawei'nin İngiltere’de yürüttüğü 5G çalışmalarının geleceği, hükümetin bu alanda çalışmaya devam edebileceğimize dair onayıyla güvence altına alınmıştır. Bu karar, İngiltere için daha gelişmiş, daha güvenli ve daha uygun maliyetli bir telekomünikasyon altyapısının yolunu açmıştır." ifadelerini kullandı.

38

İngiltere’nin aldığı bu kararla ilgili açıklamalarına devam eden Zhang, Huawei olarak, 15 yıldan uzun bir süredir İngiltere'deki telekomünikasyon operatörlerini en güncel teknolojiyle buluşturduk. Müşterilerimizin 5G ağlarına yönelik teknoloji ve yatırımlarını desteklerken, ekonomik büyümelerine de katkı sağlamayı amaçladık. Gelecekte de müşterilerimizin rekabet gücünü artıracak iş birliklerimizi sürdüreceğiz. Farklı şirketlerin pazarda yer alması, adil bir rekabet ve daha yenilikçi ağ teknolojileri için gerekli olduğu kadar, tüketicilerin mümkün olan en iyi imkanları kullanabilmeleri açısından da önemlidir."  Şeklinde oldu. 

48