İngiltere Ulaştırma Bakanlığı'ndan yakıt sıkıntısı yalanlaması

Basında yer alan ve İngiltere'de akaryakıt istasyonlarında uzun kuyruklar oluştuğunu iddia eden haberlere Ulaştırma Bakanlığı'ndan yalanlama geldi.

İngiltere'de, özellikle nakliye krizinin ardından akaryakıt istasyonlarında uzun kuyrukların oluştuğu görüntüler basına yansımıştı. 

Uzun yol şoförü bulmakta sıkıntı yaşayan İngiltere, işe alım koşullarında esneklik sağlayarak kısa sürede bu alandaki açığını kapatacağını duyurmuştu. 

İddialara Ulaştırma Bakanlığı'ndan da açıklama geldi. Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, "Yakıt sıkıntısı yok" derken insanları "mantıklı" olmaya ve yalnızca ihtiyaç duyduklarında yakıt almaya çağırdı.

Karayolu Taşımacılığı Derneği'nin insanlarda 'kıtlık' bilinci oluşturarak benzin istasyonlarında yığılmalara neden olduğunu iddia eden Grant Shapps, hazırladıkları "büyük bir önlem paketi" ile bu problemi aşacaklarını duyurdu.

Ülkede 6 rafineri ve 47 depoda yapılan denetimin ardından bir yakıt problemi olmadığını belirten Ulaştırma Bakanlığı Sekreteri, "Ülkede bol miktarda benzin var" dedi.