İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth Pfizer/BioNTech aşısını seçti

Geçtiğimiz hafta İngiltere Pfizer/BioNTech tarafından üretilen aşıya 'acil' koduyla onay vermişti. Aşının ülkede onaylanmasının ardından İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth Pfizer/BioNTech aşısı olacağı iddia edildi.

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, İngiliz sağlık yetkilileri tarafından onay alan Pfizer/BioNTech tarafından yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen aşıyı önümüzdeki haftalarda olacak.

Mail on Sunday gazetesine göre 94 yaşındaki Kraliçe ve 99 yaşındaki eşi Prens Philip, Kraliyet üyesi olarak ayrıcalıklı şekilde değil, yaşlarına göre öncelikli olarak aşılanacak.

Aşı karşıtı aktivistlerin halk arasında şüpheler uyandıracağından korkulduğu bir zamanda, Kraliçe ve eşi, mümkün olan en fazla sayıda insanı aşı olmaya teşvik etmek için kamuoyu önünde aşıyı vurulacak.

Daily Mirror gazetesi ise, İngiltere’deki pek çok ünlünün bu aşı kampanyasını desteklemek için kamuoyu önünde aşı olma sözü verdiğini bildirdi.

İngiltere’de Pfizer ve BioNTech tarafından geliştirilen aşının ülkeye sevkiyatı başlarken, ilk dozların önümüzdeki Salı günü 80 yaş üzerindekiler, sağlık çalışanları ve bakımevi personeli ile sakinlerine yapılması planlandı.