IMF tarih verdi, kimse anlamadı: Dünya’ya büyük reset atılacak!

Dünya Ekonomik Forumu Başkanı Klaus Schwab geçtiğimiz günlerde, kapitalizme ‘büyük reset’ atmanın zamanının geldiğini söyledi. Schwab’ın reset ifadesi IMF’nin eski başkanı Christine Lagarde’nin Ocak 2014'te, şifreli rakamlarla verdiği 2020 mesajını gündeme getirdi. Stratejist Hamza Yardımcıoğlu, YouTube kalaına Lagarde’nin mesajlarını analiz etti.

Fethiye Mutaf Narin/INTELL4

Dünya Ekonomik Forumu (World Economic Forum – WEF) Kurucusu ve Başkanı Klaus Schwab geçtiğimiz günlerde dikkat çeken bir açıklamada bulundu ve ‘’Kapitalizme ‘Büyük Reset’ atmanın zamanı geldi’’ dedi. Ayrıca WEF’in 2021’in Ocak ayında Davos’ta yapılacak zirvesinde konu başlığının da bu olacağından söz ediliyor. Peki Schwab’in bu sözleri tam anlamıyla ne ifade ediyor? Stratejist-yazar Hamza Yardımcıoğlu Youtube kanalından yayınladığı bir videoda gizli mesajları deşifre etti.

Dünya’da her şeyin sıfırdan başlayacağını ifade eden WEF Başkanı Klaus Schwab’in sözlerini yorumlayan Yardımcıoğlu, IMF'nin eski başkanı Christine Lagarde yıllar önce, mevcut küresel para sisteminin ne kadar ömrü kaldığını, açıkladığı bir videosunu da gündeme taşıdı.

Lagarde bundan yaklaşık 7 yıl önce The National Press’in bir basın toplantısında, küresel para sisteminin sonunun ne zaman geleceğini açıkladı. Ancak Lagarde bu açıklamayı, kendi tabiriyle "sihirli" rakamlar üzerinden yaptığı için o zamanlar ne demek istediğini kimse anlayamamıştı.

IMF, 7 YIL ÖNCE RAKAMLARLA ANLATTI

Herkesin yeni yılını kutlayarak konuşmasına başlayan, IMF'nin eski başkanı Christine Lagarde, ‘‘Şu anda güneş yılı ile birkaç hafta içinde başlayacak olan ay yılının ortasındayız. Bugün bahsedeceğim küresel ekonomi ve 2014 beklentilerimiz açısından da kutlu bir yıl olacak. Sihirli 7 sayısını düşündürerek nemeroloji yeteneklerinizi test edeceğim tamam mı? Çoğunuz 7’nin önemini biliyorsunuz. Tüm dinlerde 7 sayısı önemlidir. Sayıları da sıkıştırmayı bildiğinizden eminim’’ ifadelerini kullandı.

Lagarde, sözlerini şöyle sürdürdü:

2014’dü ele alırsak 0’ı atın 14 eşittir 2 kere 2, 7 bu bir örnekti, devam edeceğiz. 2014 kilometre taşı olacak ve birçok açıdan sihirli bir yıl olacak. 1914’teki I’inci Dünya Savaşının 100’üncü yıldönümü olacak. IMF’yi doğuran Bretten Woods Konferansının 70’inci yıldönümü. ‘‘70’’inci sıfırı atın, yedi! Ve Berlin Duvarının yıkılışının 25’inci yıl dönümü, 25’inci…

Büyük Buhran’dan beri en büyük ekonomik afet olan FMJ’nin 7’inci yıldönümü. Kriz, şimdilik geçmiş gibi görünüyor. Gelecek daha parlak görünüyor. Ümidim bu ıstırap dolu 7 yıldan sonra 7 yıl güçleneceğiz. G-7 (G alfabenin 7'inci harfi) veya G-20 bu işe ne der bilmiyorum ama IMF’nin bu konuda yapacağı şeyler var. 

RAKAMLARDA SAKLI OLAN GİZLİ MESAJ NE?

Yarcımcıoğlu ise Lagarde’nin bu ifadelerini analiz ederken, sayıların kompres (sıkıştırılmış) değerinden söz edildiğini belirtti ve ‘‘örneğin biz şimdi 2020 yılındayız ve 2020’nin kompres değerini alırsak sıfırları attığımızda 2 ile 2 yani 2020’nin değeri 4’tür. 2025 yılında olsak 2,2,5 9 olmuş olur. Lagarde’de bu konuşmayı 2014 yılında yapıyor ve 0’ı attığımızda sonuç ‘’7’’ yapıyor. Konuşmada defalarca 7 geçiyor ve bu bir mesaj.

Tüm bunların bir komplo teorisinden ibaret olmadığını ve dünyaya atılacak resetin mesajının aslında yıllar önce açıkça verildiğini belirten Yardımcıoğlu, para sisteminin çökeceğini ve bu sonucun matematiksel olarak ortaya çıktığını kaydetti. Ayrıca Davos’ta yapılacak önümüzdeki zirvede bu çöküşün ele alınacağını söyleyen Yardımcıoğlu, ‘Lagarde’nin de değiği gibi IMF’nin bu konuda yapacağı bir şeyler kesinlikle var’’ dedi. Yeni bir para biriminin dünyaya önerileceğini kaydeden Yardımcıoğlu, bu paraların kripto alt yapısının hazır olduğunu ifade etti.