Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) yeni genel başkanı Hüseyin Baş oldu

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle Trabzon'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş'ın yerine bir süredir BTP Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten 29 yaşındaki oğlu Hüseyin Baş getirildi. Hüseyin Baş kimdir? Hüseyin Baş kaç yaşında? Hüseyin Baş tarikatın başına da geçecek mi?

Geçtiğimiz hafta yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybeden Bağımsız Türkiye Partisi ( BTP) Genel Başkanlığı koltuğuna 29 yaşındaki oğlu Hüseyin Baş getirildi.

Hukukçu Hüseyin Baş'ın görevi, Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Lütfullah Önder tarafından açıklandı. 

Lütfullah Önder, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

* Prof. Dr. Haydar Baş’ın vefatıyla boşalan genel başkanlık koltuğunu doldurmak, partimizin genel başkanını belirlemek için Bağımsız Türkiye Partisi dün 130 kişiden oluşan Merkez Yönetim Kurulu’nu (MYK) telekonferans yöntemi ile toplamıştır.

* Tüzük gereği büyük kongre yapılıncaya kadar görev yapmak üzere genel başkanı belirleme görevi partinin en yetkili organı olan MYK’ya aittir.

HÜSEYİN BAŞ KİMDİR?

Trabzon'da, Prof.Dr. HHaydar Baş'ın yedi çocuğundan birisi olarak 1991 yılında doğan Hüseyin Baş, ilk ve orta öğrenimini burada tamamlamasının ardından İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 2014 yılında mezun oldu.

Hüseyin Baş'ın kardeşleri, Hayri Baş, Mehmet Emin Baş, Melek Baş, Hüseyin Baş, Ahmet Hamza Baş, Osman Baş, Hasan Baş.

Daha önce BTP Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Hüseyin Baş, Prof. Dr. Haydar Baş ile yurtiçinde çok sayıda önemli etkinliğe katıldı.