Hindistan polisinden Müslümanlara işkence

İslamofobi'nin her geçen gün arttığı Hindistan'da iktidardaki BJP partisi üyesi Hindistan polisinin bir grup Müslümanı gözaltında işkence ettiği görüntüleri paylaştı.

Hindistan'da, 2009 yılında ortaya atılan 'Aşk Cihadı' kavramının yasalaşmasının ardından Müslümanlara yönelik baskılar da arttı.

İktidardaki BJP milletvekillerinin İslam karşıtı söylemlerinin ardından ülkede polisin Müslümanlara gözaltında işkence yaptığı görüntüler basına sızdı. 

Video, BJP milletvekili Shalabh Tripathi tarafından "asiler için bir geri dönüş hediyesi" başlığıyla paylaşıldı.

Hindistan'ın Uttar Pradesh eyaletinin başbakanı Yogi Adityanath'ın eski medya danışmanı olan ve ülkedeki en güçlü siyasetçiler arasında gösterilen Tripathi tarafından paylaşılan videoya dair partisinden de bir açıklama ve kınama gelmedi. 

Yine BJP vekili tarafından paylaşılan video tepkilere neden olurken olaya karışan kolluk kuvvetleri hakkında işlem yapılmadığı ortaya çıktı. Polisler tarafınfan saldırıya uğrayanların aileleri, sevdiklerinin masum olduğunu ve serbest bırakılmasını istediklerini söyledi. 

Ülkede tutuklanan erkekler Kothwali bölgesindeki polis karakoluna götürülürken BJP milletvekilinin İslam karşıtı söylemlerini protesto etmek üzere Saharanpur'daki bir araya gelen göstericilerden 30'unun gözaltına alındığı bildirildi.