Hindistan ve Avustralya savunma ve stratejik bağları geliştirmek için görüşmelerde bulunacak

Avustralya hükümeti, Hindistan ile ikili ilişkilerini geliştirmek adına Yeni Delhi'de müzakereler gerçekleştirecek. Birçok alanda diyaloglarda bulunacak üst düzey liderler iki ülke bağlarını yeniden güçlendirmeye odaklanacak.

Hindistan ve Avustralya, 20 Kasım günü Yeni Delhi'de stratejik, savunma ve güvenlik bağlarını güçlendirmeye odaklanan görüşmelerde bulunacaklar.

Hindistan Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Avustralya Dışişleri Bakanı Penny Wong ve Avustralya Savunma Bakanı Richard Marles, bölgesel ve küresel konuları tartışmalarının beklendiği ikinci Hindistan-Avustralya 2+2 Diyalogu için mevkidaşları ile görüşmeye geldi.

Açıklamada, "Her iki taraf da mini ve çok taraflı iş birliğini güçlendirmek için ortak öncelikler konusunda görüş alışverişinde bulunacak" denildi.

Hindistan Savunma Bakanı Rajnath Singh, aynı zamanda Hindistan Başbakan Yardımcısı olan Marles ile ikili görüşme yapacak. 

Açıklamaya göre, Hindistan Dışişleri Bakanı Subhramanyam Jaishankar 21 Kasım günü mevkidaşı Wong ile iki ülke arasındaki ilişkileri değerlendirecek.