HDP’nin desteği olmasa PKK biter miydi?

HDP’nin terör örgütü PKK ile işbirliği bir kez daha ispatlandı. Terör örgütüne eleman sağladığı tespit edilen bir teröristin, HDP’li vekilin evinde gizlendiği ortaya çıktı. Terör örgütüne hem maddi hem eleman temininde önemli rol oynayan HDP’nin desteği olmasa, PKK çoktan biter miydi?

Van Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bölücü terör örgütü PKK/KCK'nın faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yürüttüğü çalışmalar kapsamında, terörist Y.D'nin örgüte eleman temin etmeye yönelik faaliyetlerde bulunduğu bilgisi üzerine harekete geçti.

Ekipler, yürüttükleri teknik takip sonucu terör örgütü PKK/KCK üyesi olmaktan aranan Y.D'nin, HDP Van Milletvekili Murat Sarısaç'ın evinde gizlendiğini tespit etti.

Teröristin yakalanması amacıyla Sarısaç’ın evinin yakınlarında tertibat alan polis ekipleri, evden çıkan Y.D. ile Milletvekili Murat Sarısaç'ın bindiği otomobili bir süre takip etti. Güvenlik güçlerinin daha sonra durdurduğu otomobildeki terörist Y.D. gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Teröristin HDP Milletvekili Sarısaç'ın da bulunduğu araçtan indirilerek yakalanması, kameralar tarafından kaydedildi.

GENÇ KIZLARI KAÇIRANLAR YAKALANDI

Öte yandan, Erzurum’un Karayazı İlçesine bağlı Geventepe Köyü’nde yaşayan 18 yaşındaki N.O. ile 21 yaşındaki D.O, terör örgütü PKK’nın dağ kadrosunda olduğu belirlenen teröristlerce kaçırıldı.

Vatandaşların bilgi vermesi üzerine Erzurum Valisi Okay Memiş’in talimatı üzerine yürütülen operasyonda Geventepe kırsalında iki terörist gözaltına alınırken genç kızlarda kurtarıldı.

Adliye sevk edilen teröristler tutuklanırken, genç kızlara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı uzmanlarca rehabilitasyon desteği verildi.

FİNANS VE ELEMAN DESTEĞİ 

Terör örgütü PKK, Türkiye’ye karşı çatışmasını sürdürmek için öncelikle militan, daha sonra da bunlara vermek üzere silah satın almak amacıyla maddi kaynağa ihtiyaç duyuyor. 

Terör örgütünün şüphesiz en büyük gelir kaynağını, uyuşturucu ticaretinden elde ettiği gelir oluştururken bunun yanı sıra zorla vergilendirmelerde de bulunuyor. PKK’nın bir diğer gelir kaynağı da yerel seçimlerde HDP’nin kazandığı belediyeler oluyor. Bu ilişki, kayyım atanan belediyelerde yapılan incelemelerde, yürütülen birçok adli soruşturmalarda ve hazırlanan iddianamelerde gün yüzüne çıkarıldı. 

HDP’nin terör örgütüne en önemli katkısı ise eleman temini oluyor. Bu konuda en büyük delillerden biri önce Hacire annenin, daha sonra 3 Eylül 2019 yılında HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlatılan evlat nöbeti. 

Evlatlarının HDP eliyle kandırılarak ya da kaçırılarak terör örgütünün kamplarına götürüldüğünü ifade eden ailelerin yanı sıra, kirli yüzünü gördükleri terör örgütünün kamplarından kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan çok sayıda terörist de bu ilişkiyi itiraf etti. 

Türkiye’nin yönetimi konusunda alternatif düşüncelere sahip olunabilir, muhalefet yapılabilir ama ülkenin bekasına kast eden terör örgütüyle işbirliği kabul edilemez. Belki de HDP, eli kanlı terör örgütüne yıllarca destek vermeseydi PKK, çoktan bu ülkenin başına bela olmaktan çıkacaktı.