Haydar Baş, Trabzon'da hayatını kaybetti

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş, Trabzon'un Akçaabat ilçesine bağlı Sarıtaş Mahallesinde görülen yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle ailesinden sekiz kişi ile birlikte gözetim altına alınmıştı. Tedavisine Trabzon'da bir özel hastanede devam edilen Baş, ağırlaşınca 'pandemi' hastanesine nakledilmişti. BTP Genel Başkanı Haydar Baş, bu sabah virüs nedeniyle hayatını kaybetti. Haydar Baş nerede öldü? Haydar Baş kaç yaşında?

Çin’den başlayarak dünya genelinde yaklaşık 1.9 Milyon kişiyi etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19), Türkiye'de alınan önlemlere rağmen yayılmaya devam ediyor. 

Trabzon'da yoğun biçimde görülen Covid-19, son olarak Akçaabat ilçesine bağlı Sarıtaş Mhallesi'nde yoğun biçimde tespit edilince, mahalle İlçe Hıfzısıhha Kurulu tarafından karantnaya alınmıştı.

Mahallenin sakinlerinden Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş'ın da Covid-19 testi pozitif çıkmış, özel bir hastanede gözetim altında tutulan Baş durumunun ağırlaşması üzerine bölgenin pandemi hastanesi olarak belirlenen Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmişti. 

Tedavisine yoğun bakım ünitesinde devam edilen 73 yaşındaki Haydar Baş'ın, bu sabah vefat ettiği duyuruldu.

Baş'ın ailesinden Covid-19 testi pozitif çıkan sekiz kişinin de tedavilerine devam ediliyor.

CENAZE TÖRENİ YAPILACAK MI?

Haydar Baş'ın hayatını kaybettiğinin duyurulmasının ardından Baş'ın sevenleri sosyal medyada açtıkları etiket ile başsağlığı mesajlarını iletirken, henüz parti kanadından cenaze törenine ilişkin bir açıklama gelmedi.