Teknoloji devleri elektrikli otomobil yarışında rakip oldu

Gelişen teknolojiyle birlikte, elektrikli otomobil pazarında da günden güne büyüme kaydediliyor. ABD merkezli teknoloji devi Apple’nin ardından Çinli teknoloji devi de otomobil üretmeye hazırlanıyor.

Gelişen teknolojiyle birlikte, elektrikli otomobil pazarıda günden güne büyüyor. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) merkezli Apple’ın kendi elektrikli otomobil modelini geliştirmeye başladığı bilgisinin üzerinden henüz birkaç ay geçmişken Çinli teknoloji devi Apple’a rakip olacağını duyurdu.

İki büyük teknoloji devi elektrikli otomobil yarışında da rakip oldu.

XIAOMI, APPLE'A RAKİP OLDU

Birleşik Krallık merkezli Reuters'ın şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Xiaomi elektrikli otomobil sektörüne girmeye hazırlanıyor.  Söz konusu habere göre, şirket 'Great Wall Motor factory' isimli tesislerde üreteceği elektirkli otomobilleri kendi markası ile pazarlamayı planlıyor. 

Henüz AR-Ge aşamasında olan proje ile ilgili resmi bir açıklama bulunmazken, Reuters da projenin hayata geçeceği tarihe dair bir bilgiye yer vermedi.

Geçtiğimiz haftalarda bir başka Çin merkezli teknoloji şirketi Huawei'nin de bu pazara girmeye hazırlandığı iddiası gündeme gelmişti.

Aynı iddiaya göre, Huawei Çin otomobil üreticisi Changan Automobile ve başka birkaç üreticiyle, elektrikli otomobili için üretim tesislerinin kullanımı amacıyla görüşmeler yürütülüyor.