Covid-19 siyaseti de vurdu! Hangi partinin oy oranı kaç oldu?

Çin'den dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (Covid-19) Türkiye'yi de etkisi altına alırken, MetroPOLL araştırma şirketi, Türkiye’nin Nabzı araştırmasının mart ayı anket sonuçlarını yayınlandı. Araştırmaya göre hangi partinin oy oranı ne kadar? Barajı geçen partiler hangileri? Son ankette hangi partinin oy oranı ne? Ali Babacan'ın DEVA Partisi, Ahmet Davutoğlu'nun Gelecek Partisi'ni geçti mi?

Stratejik ve sosyal araştırmalar yapan araştırma kuruluşu MetroPOLL, "Türkiye ‘nin Nabzı Mart 2020″ başlıklı anket sonuçları kamuoyu ile paylaştı.

SADECE 2 PARTİ BARAJI GEÇTİ

MetroPOLL, “Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?” sorusu üzerinden seçmenlerin görüşü üzerine dikkat çekici sonuçlara ulaştı.

Mart 2020’da düzenlenen anketin sonuçlarına göre; iktidardaki AK Parti yüzde 33,7 oy oranı ile birinci sırada yer aldı. AK Parti’yi yüzde 17,7’lik oy oranı ile CHP takip ediyor. Ankete göre HDP 7,5; MHP, 7,1; İyi Parti 6,4 oranında oy alıyor.

BABACAN DAVUTOĞLU'NU GEÇTİ

Ali Babacan Genel Başkanı olduğu Deva Partisi yüzde 1,1 oy alırken, Ahmet Davutoğlu’nun Genel Başkan olduğu Gelecek Partisi ise 0,9 oranında oy alıyor.

KARARSIZLAR VE PROTESTO EDENLER 16,7 OLARAK ÖLÇÜLDÜ

Ankette kararsızların ve protesto edenlerin toplamı ise yüzde 16,7’lik kesimden oluşuyor. Ankete katılanların yüzde 6,7’sinin ise sorulan soruya cevap vermediği görülüyor.