Deniz Gezmiş'in kardeşi Hamdi Gezmiş İstanbul'da hayatını kaybetti

Türkiye devrimci hareketinin sembol isimlerinden ve her yıl adına törenler düzenlenen Deniz Gezmiş'in kardeşi Hamdi Gezmiş, mart ayında geçirdiği beyin kanamasının ardından bu sabah saatlerinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Hamdi Gezmiş'in vefat haberi, ağabeyi Bora Gezmiş tarafından duyuruldu.

Geçtiğimiz mart ayında beyin kanaması geçirmesinina ardından kaldırıldığı hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan 68 yaşındaki Hamdi Gezmiş sabah saatlerinde hayatını kaybetti. 

Deniz Gezmiş Vakfı'nın da başkan yardımcısı olan Hamdi Gezmiş’in vefat haberi ağabeyi Bora Gezmiş tarafından sosyal medya platformu Twitter'dan duyuruldu.

Bora Gezmiş mesajında, "Kardeşim Hamdi Gezmiş bu sabah hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenaze hakkında daha sonra gerekli bilgi verilecektir” ifadelerini kullandı.

HAMDİ GEZMİŞ KİMDİR?

1952 yılında Erzurum'da dünyaya gelen Hamdi Gezmiş, 973 yılında İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İktisat Maliye bölümünü bitirmiş, ardından da 1974-1977 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde doktora programına devam etmiştir. 

1978-1983 yılları arasında İ.E.T.T. İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nde müfettiş olarak görev yapan Hamdi Gezmiş, 1983 yılından 1999 yılına kadar serbest muhasebeci mali müşavir olarak çalışmıştır.

Ekim 1999'da, 3568 sayılı kanun tahtında yeminli mali müşavir olarak özel bir şirket kuran Hamdi Gezmiş, aynı zamanda Deniz Gezmiş Vakfı'nın kurucusu olarak vakfın başkanvekilliği görevini yürütmüştür.