Fenerbahçe futbol takımında koronavirüs (Kovid-19) alarmı!

Fenerbahçe Beko Basketbol Takımı'nın ardından futbol takımında da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) şüphesinin gündeme gelmesinin ardından tüm futbolcular test yaptırmak üzere Can Bartu Tesisleri'ne çağırıldı.

Galatasaray’da Abdurrahim Albayrak ve Fatih Terim’in corona testlerinin pozitif çıkmasının ardından Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş, önceki gün Nevzat Demir Tesisleri’nde takım halinde corona testine girerek olası bir hastalığı tespit etmek için harekete geçmişti.

Corona virüsüne karşı hazır bulunmak ve önlem almak için Fenerbahçe’de tüm oyuncular, teknik ekip ve personel için test yaptırma kararı aldı. Bugün öğleden sonra Can Bartu Tesisleri’ne gelen sarı lacivertli futbolcular corona testinden geçti.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, "Futbol A takımımızın oyuncuları, teknik kadrosu ve idari çalışanları bugün Samandıra Can Bartu Tesisleri'nde koronavirüs testinden geçmiştir. Yapılan tetkiklerde bir oyuncumuzda ve bir sağlık heyeti çalışanımızda yeni tip koronavirüs bulgularına rastlanmıştır. Oyuncumuzun ve sağlık heyeti çalışanımızın ileri tetkiklerinin ve tedavilerinin yapılması amacıyla hastaneye sevkleri gerçekleştirilmiştir." denildi.