Fahrudin Radonçiç milletvekilinden tazminat talep etti

Bosna Hersek'te 14 ay sonra kurulan hükümette yer alan Daha İyi Bir Gelecek İçin İttifak Partisi - SBB, partisinden istifa eden milletvekilinden istediği tazminat ile şaşırttı.

Dayton Anlaşması ile çatışma ortamından kurtulan Balkan ülkelerinden Bosna Hersek’te sular durulmuyor. AB ve NATO çalışmalarında mesafe kat eden ülke, sık sık ayrımcı söylemlere maruz kalarak krizler yaşıyor.
 
Medya patronu Fahrudin Radonçiç’in önderliğindeki Daha İyi Bir Gelecek İçin İttifak Partisi - SBB, 14 ay süren hükümet kurma çalışmalarının ardından kabineye giren isimlerden birisi oldu.
 
Bağımsız Sosyal Demokratlar Birliği’nin (SNSD) yanı sıra Demokratik Eylem Partisi (SDA), Bosna Hersek Hırvat Demokrat Birliği (HDZ BİH), Daha İyi Gelecek Birliği (SBB) ve Demokrat Cephe (DF) partilerinden oluşan yeni hükümette Fahrudin Radonçiç Güvenlik Bakanı olarak görev aldı.
 
Fakat Radonçiç bugünlerde bambaşka bir gündem ile ülkesinde ve dünyada en çok tartışılan isim oldu.
 
Partisinden istifa eden milletvekili Damir Arnaut'tan 100 bin KM (50 bin Euro) tazminat isteyen Radonçiç, sosyal medyanın da bir anda gündemine oturdu. Radonçiç’in talebine gerekçe olarak, seçim öncesinde partiden istifa edilmesi ve ayrılması durumunda, milletvekilinin noter huzurunda bu meblağı ödemeyi taahhüt etmiş olması gösterildi.


 
Yazılı evrakların da yer aldığı tweetin ardından yüzlerce kişi medya patronuna tepkisini dile getirdi.