Kılıçdaroğlu’ndan ekibine: Seçim var, hazırlanın

Her fırsatta olası bir erken seçime hazırlıklı olduklarını belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Sonbahar ya da kışa doğru seçim bekliyorum’’ açıklamasında bulundu. Kılıçdaroğlu’nun ekibine erken seçim konusunda, “Hazırlanın” talimatını verdiği öğrenildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında bir araya geldi.

Ekibiyle birlikte erken seçim olasılığını değerlendiren Kılıçdaroğlu’nun, “Sonbahar ya da kışa doğru seçim bekliyorum, olacak gibi” yorumunu yaptığı öğrenildi.

CHP SAHAYA ÇIKMAYA HAZIRLANIYOR

Ekibinden seçim çalışmalarına başlamalarını isteyen ana muhalefet partisi lideri, “Hazırlanın” talimatını verdi.

Milliyet'ten Mehtap Gökdemir'in haberine göre Kılıçdaroğlu’nun İstanbul Sözleşmesi’nden Cumhurbaşkanlığı kararı ile çıkmaya yönelik ise “Sözleşme fiilen yürürlükte. Bütün hukuk yollarını zorlayacağız. İstanbul Sözleşmesi’nin hukuki kazanımlarından geri gidilmemesi gerekir. Anketlere göre sözleşmeden haberdar olan tüm kesimlerden kadınlar da yüzde 65-70 oranında arkasında duruyor. Bütün kadınlar için bunu savunmamız lazım” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

CHP, İstanbul Sözleşmesinin ne olduğunun tam olarak bilinmediği gerekçesiyle kampanyayı kadına yönelik şiddetle mücadele üzerinden yürütecek. CHP, “Kadına yönelik şiddete son” sloganıyla kampanyayı yürütürken, bu konuda da afişler de bastırdı.