Elon Musk, Twitter'ı baştan sona değiştiriyor

SpaceX ve Tesla'nın kurucusu Elon Musk, dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’ı satın alarak platformda bazı değişiklikler yaptı.

Elon Musk 13 Mayıs’ta Twitter'ı yaklaşık 44 milyar dolara satın alma anlaşmasının geçici olarak askıya alındığını duyurmuştu. 


112

ABD'li milyarder, 8 Temmuz'da birden çok hükmünün ihlalini gerekçe göstererek Twitter'ı satın alma anlaşmasını feshettiğini bildirmişti.


212

28 Ekim tarihinde ise, Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk'ın Twitter'ı 44 milyar dolara satın alma sürecinin tamamlandığı bildirildi. Musk, Twitter’ı “daha fazla para kazanmak için değil insanlığa yardım için” satın aldığını söyledi.Elon Musk, sosyal medya hesabından “Twitter genel merkezine giriş. Bunun içeri girmesine izin verin” ifadeleriyle ABD’nin California eyaletinde yer alan Twitter Genel Merkezine, elinde porselen bir lavaboyla girdiği görüntüleri paylaştı. Batı medyasında bu durumun, lavabo metaforunun, Musk'ın şirkette yapacağı köklü değişiklikleri işaret ettiği belirtildi.


412