Covid-19 planı 32 yıl önce mi yapıldı?

Covid-19 dünya gündemi sarsarken, küresel güçler ve Amerikan derin devleti arasındaki güç mücadelesi son sürat devam ediyor. Salgınla birlikte derin devlet amaçladığı hedeflere ulaşırken, 1988 yılında yayınlanan bir dergide yer alan görsel ‘salgın 32 yıl önce mi plandı’ sorusunu getirdi. Dünya salgının hasarına odaklanmışken, üst pencerede yaşananlar.  

Dünya bugün Covid-19’un yol açtığı hasarla sarsılırken, köklü değişimlerle de karşı karşıya kaldı. Uzmanlar, Covid-19 salgınının, 2. Dünya Savaş’ına yol açan ve dünya genelinde faşizmin yükselmesine neden olan İspanyol gribi gibi bir sonuç doğuracağını sık sık dillendiriyor. Televizyon programları Covid-19’dan sonra dünyada ne olacak sorusu üzerine yoğunlaşırken, pek medya organının yayınlarında, Covid-19’dan sonra siyasi ortam nasıl olacak, ekonomi ve finansal sistemlerde ne gibi değişiklikler yaşanacak sorularını aydınlatmaya çalışıyor. Bu nokta da en önemli kırılma ‘parada’ yaşanacak yani DOLAR’da.

The Economist’in 1988 yılında yayınlanan sayısının kapağı, analistler tarafından ‘Covid-19’un 30 yıl önce planlandığını gösteren kanıt’ olduğu dile getiriliyor. Söz konusu sayının kapağında boynunda üzerinde 2018 yazan farklı bir para birimi bulunan bir Anka kuşunun ayakları altında Amerikan dolarını ezdiği resmedilmiş. Analistler kuşun boynunda taşıdığı para birimini Bitcoin olarak değerlendirirken, kripto paraların Amerika dolarının sonunu getireceğini ifade ediyor.

 

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) için petrolden, teknolojik gelişmelerden ve diğer metalardan daha önemli olan bir şey var; dolar. 1944 yılında imzalanan Bretton Woods anlaşması ile Amerika doları uluslararası para birimi oldu ve düyada tüm varlıklar dolara eşitlendi. Bu durum ABD’den çıkan doların tekrardan Wall Street’e dönmesinin önünü açtı. Amerika böylelikle sınırsız bir refaha ulaştı. Fakat bu durum bugün değişmek üzere. Bu durumun değişmesi için ‘küresel güçler’ olarak tanımlanan Rothschild aileleri gibi aileler ile Amerika ‘derin devleti’ karşı karşıya geldi. Zira The Economist gazetesinin küresel güçlere ait olduğu biliniyor. Küresel güçler ile Amerikan ‘derin devletinin’ arasındaki savaşın ilk yansıması 1988 yılında The Economist’in kapağında yer aldı.

KÜRESEL GÜÇLER İLE AMERİKAN DERİN DEVLETİNİN SAVAŞI

ABD, dolar üzerinden sonsuz refaha ulaşırken, küresel güçler Amerika’yı durmak için kripto paraları piyasaya sürdü ve 2018 yılında Bitcoin’in tarihinin en yüksek seviyelerine ulaşması sanal paraların potansiyelini gösterdi. Öte yandan küresel güçlerin de gücünün boyutları anlaşıldı.

Amerikan dolarıyla elde ettiği gücü kaybetmek istemeyen ABD ise Fed aracılığıyla kendi sanal parasını çıkartmaya çalışıyor. Çin’in yükselmesini isteyen ve küresel para birimi olacak olan Bitcoin’i Çin’den çıkartan küresel güçlere karşı, Amerikan derin devletinin de kendi sanal para birime gerekliliğini doğurdu. Bu doğrultuda 2000’li yıllarda Amerika derin devletinin çıkarttığı IMF Coin’in canlandırılması yapıldı.

Provası yapılan IMF Coin’in piyasaya sürülmesi için olgun zamanı bekleyen Amerikan derin devleti, Covid-19’un bu zamanı yarattığını görmüş durumda. Nitekim 2017 yılında IMF’in başına gelen Christine Lagarde, İngiltere’de düzenlenen toplantıda “IMF Coin gelecek. Sadece jeopolitik olarak herkesin sarsılacağı arıyoruz.” ifadelerini kullanmıştı. Ve şu anda Covid-19, Amerikan derin devleti için Bitcoin karşısında IMF Coin’i çıkartması için fırsat yaratmış durumda.

Öte yandan ABD, üretim üssü haline gelen Çin’in de doların sonu getireceğini düşünüyor. Nitekim Fitch Ratings’te Genel Müdür olan James McCormack, Çin’in üretim üssü haline gelmesinin uzun vadede Amerikan doları için tehdit oluşturduğu dile getirdi. McCormack, üretim merkezlerinin yavaş yavaş Amerika’ya veya farklı ülkelere kaydırmasını öneriyor.

COVID-19 SAVAŞI KIZIŞTIRDI

Covid-19, Amerikan derin devletine Çin’den üretim üslerini çekmek ve IMF Coin’in piyasaya sürmek için fırsat verirken, Çin’i büyüten küresel güçlerde savaş alanından geri çekilmiyor. Nitekim Covid-19 uluslararası uçuşları sıfıra indirirken, dünyanın pek çok noktasından Çin’i üretim üssü yapan küresel sermayenin merkezi olan Londra’ya iş adamları akın etti. Youtube’da yayın yapan Zihin Dünyası adlı kanalda 17 Haziran’da yayınlanan ‘Dünya yeni para birimine hazırlanın’ adlı programda 23 Nisan – 30 Nisan arasında Londra’daki havalimanına dünyanın farklı bölgelerinden kalkan 661 adet milyon dolarlık özel jet iniş yaptığı belirtildi. Ayrıca bu uçuşların nerelerden yapıldığı ve kimler tarafından yapıldığı da dile getirildi.

23 Nisan – 30 Nisan arasında özel jetlerle Londra’ya gerçekleşen uçuşlar

New York – Londra: 143 uçuş

Washington – Londra: 111 uçuş

Boston – Londra: 67 uçuş

Los Angeles – Londra: 29 uçuş

Paris – Londra: 49 uçuş

Frankfurt – Londra: 44 uçuş

Dubai – Londra: 97 uçuş

Berlin – Londra: 22 uçuş

Riyad – Londra: 29 uçuş

Moskova – Londra: 51 uçuş

Madrid – Londra: 19 uçuş

Milyarlarca dolara hükmeden iş adamları 23 Nisan – 30 Nisan tarihleri arasında küresel güçlerin kontrolündeki sermayenin merkezi olan Londra’ya uçuş gerçekleştirdi. Dünyanın farklı noktalarından Londra’ya uçan dolar milyarderlerinin Londra dışında farklı bir ortak noktalarının da olduğu anlaşıldı. Söz konusu milyarderlerin Londra’daki Jacob Rothschild’in malikanesinde toplantılar yaptı ortaya çıktı. Jacob Rothschild’in malikanesine gidenlerin isimleri tam olarak bilinmese de bazı isimlere ulaşıldı. Londra’daki özel toplantılara katılan isimler; Sir Richard Branson, Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu Başkanı Yasir Al-Rumayyan, Dubai Şeyhi Raşit Al Maktum, ABDli iş insanı Stan Kroenke, Rus iş insanı Mikhail Fridman, Hint iş insanı Agarwal, Hint iş insanı Mittal ve Kanadalı iş insanı Jim Balsillie. 

Öte yandan küresel sermayenin bir diğer merkezi olan New York, Pocantico Hills’te Rockefeller’in malikanesinde de Londra’dakiyle aynı doğrultuda toplantılar gerçekleştirildi. Daha önceleri yapılan toplantılara George Soros başkanlık ederken, Haziran’ın ilk haftasında yapılan toplantıya Eileen Rockefeller başkanlık etti. George Soros, Jack Dorsey, Michael Bloomberg, Bill Gates, Jeff Bezos, Warren Buffet, Jim C. Walton, Larry Ellison ve Ted Turner katıldı.

Covid-19 Amerikan derin devletine yeni sanal para birimini hayata geçirmek ve üretim merkezlerini Çin’den çekmek için zemin hazırlarken, küresel sermayenin iş insanları, küresel güçlerin başındaki isimle Londra’da buluştu. Söz konusu buluşmalarda, özel toplantılarda neler konuşulduğu ve ne gibi kararların alındığı bilmezken, Covid-19 ile harekete geçen Amerikan derin devletine karşı kararlar alındığı aşikar.