Trump’tan Biden'a Rusya eleştirisi

Eski Amerikan başkanı Donald Trump, Biden’ın içeride ve dışarıda attığı adımlara tepki göstermeye devam ediyor. Trump son olarak Biden'ı "Rusya'yı Çin'in ellerine itmekle" eleştirdi ve bunun ABD için "olabilecek en kötü şey" olduğunu savundu.

Eski Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, Başkan Joe Biden'ın iç ve dış politikada attığı adımları eleştirmeye devam ediyor.

Özellikle Biden’ın Rusya politikasını eleştiren Trump, "Rusya'yı Çin'in eline düşmeye itmek yerine Rusya ile anlaşabilmeli ve onlarla iş yapabilmeliyiz. Yapabileceğiniz en kötü şey, Çin ile Rusya'yı bir araya getirmektir. Şu anda beraberler" değerlendirmesini yaptı.

Trump, başkanlığı döneminde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Kuzey Kore lideri Kim Jong-un gibi isimlerle iyi anlaştığını ve bölgesinde güçlü liderlerle anlaşmanın Amerika için iyi bir şey olduğunu ifade etti.

TRUMP 2024 SEÇİMLERİNDE YENİDEN ADAY OLACAK MI?

2024’teki başkanlık seçimlerinde yeniden aday olabileceğini ancak zamanlamanın bunun için erken olduğunu kaydeden Donald Trump, konuyla ilgili gelen bir soruya ‘’Çok ciddi şekilde buna bakıyorum, yasal perspektiften henüz konuşmak istemiyorum ama şu an (adaylık için) çok erken" şeklinde konuştu.

Ayrıca görevde olan bir başkan için en yüksek oyu aldığını belirten Trump, bu koşullarda seçimi kaybetmesiyle ilgili de Biden’e göndermede bulundu.

Biden'ın ne yaptığını bilmediğini ima eden Trump, "Herhalde etrafında küçük bir grup var, şunu yap bunu yapma diyorlar o da onu yapıyor" şeklinde konuştu.