Donald Trump, Facebook ve Twitter’a dönmeye hazırlanıyor

Donald Trump’ın kampanya ekibinin, Salı günü Facebook’un ana şirketine hesabının blokesini kaldırması için resmen dilekçe verdiği bildirildi.

Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın, Twitter ve Facebook hesaplarını yeniden kullanmayı planladığı belirtildi.

ABD’li milyarder girişimci Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından 19 Kasım’da hesabına tekrar erişim sağlayan kampanya ekibinin, Facebook’un ana şirketi Meta’ya da, iki yıl önce ABD Kongre Binası isyanı nedeniyle kilitlenen hesabının blokesini kaldırması için resmi olarak dilekçe verdiği belirtildi.

NBC News’in haberine göre, Trump’ın ekibi tarafından Meta’ya yazılan mektupta, “Başkan Trump’ın Facebook hesabına getirilen yasağın kamusal söylemi önemli ölçüde çarpıttığına ve engellediğine inanıyoruz” denildi.

Söz konusu mektupta, ‘Başkan Trump’ın platforma derhal geri getirilmesini tartışmak için bir toplantı gerçekleştirilmesi’ talebi dile getirildi.

Bir Meta sözcüsü ise, şirketin ‘belirlenen sürece uygun olarak önümüzdeki haftalarda bir karar açıklayacağını’ dile getirdi. 

Sputnik’in aktardığına göre, adının açıklanmasını istemeyen bir Cumhuriyetçi, “Trump muhtemelen Twitter’a geri dönüyor. Bu sadece nasıl ve ne zaman olduğuyla ilgili. Trump haftalardır bundan bahşediyor ama kendi adına konuşuyor, bu yüzden ne yapacağı, ne söyleyeceği veya ne zaman söyleyeceği diğerlerinin tahminine kalmış” şeklinde konuştu.