Donald Trump, Çin’in eğitim sistemine övgüde bulundu

Eski ABD Başkanı Donald Trump, röportaj yaptıkları esnada Candace Owens’in Çin’i kötü bir şekilde anması üzerine araya girdi. ABD’nin eğitim sistemine eleştirilerde bulunan Trump, Çin’in eğitim sistemini ise övdü.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Candace Owens ile 24 Aralık’ta The Daily Wire’de yayınlanan bir röportaja katılarak çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Owens daha önce Black Lives Matter ile Demokrat Parti’ye yönelik eleştiriyle sık sık gündeme gelmişti. Muhafazakar yorumcu ve siyasi aktivist olarak ön plana çıkan Owens, pandemi ve koronavirüs aşılarıyla ilgili Trump’a sorular yöneltti.

Donald Trump, çocukları kapsayan maske uygulamasından mutsuz olduğunu dile getirdi. Bunun üzerine sunucu ise ‘Sanki Çin gibi’ yorumunda bulundu.

Bu yoruma tepki gösteren Trump, “Çin’in eğitim sistemi bizimkinden çok daha iyi. Biliyor musun? Eğitimde ikinci ya da üçüncü olarak derecelendirilirler. Biz ise 44. sıradayız” ifadelerini kullandı.

Trump’ın bu ifadeleri üzerine sunucunun o anki ifadesi sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında yer aldı. Bazı sosyal medya kullanıcıları ise Trump’ı, ‘Çin savunucusu’ olarak nitelendirdi.