Son dakika... Merkez Bankası'nda görev değişikliği piyasalara nasıl yansıdı?

Piyasalar yeni güne, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın Başkan Yardımcısı Oğuzhan Özbaş'ın görevden alınma haberi nedeniyle hareketli başladı. İşte piyasaların son durumu ve güncel döviz fiyatları…

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Başkan Yardımcısı Oğuzhan Özbaş, görevden alındı. Özbaş’ın yerine ise Semih Tümen atandı. Merkez Bankasın’daki bu görev değişikliği piyasalarıda etkiledi.

DOLAR, EURO, ALTIN, BITCOIN NE KADAR?

Haftanın ikinci gününde de Türk Lirası'nın döviz karşısındaki değer kaybı devam etti.

Dolar 8,40 TL'den, Euro 10,28 TL'den, Sterlin ise 11,92 TL'den işlem görürken, gram altın 507 TL seviyesinde. Gümüş ise 7,48 TL'den işlem görüyor. Bitcoin ise yeniden yükselişe geçti ve 38 bin 417 dolar seviyesinden işlem görüyor.

İNGİLTERE MERKEZ BANKASI’NDAN KRİPTO PARA UYARISI

İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Ndrew Bailey, dünya genelinde fikir ayrılıkları oluşturan kripto paralarla ilgili kendi görüşünü açıkladı.

İngiliz parlamentosunda Hazine Komitesinin sorularını yanıtlayan Bailey, "Kripto varlıklar konusunda kuşkuluyum. Çünkü açıkçası tehlikeliler ve (bu varlıklara karşı) çok büyük bir ilgi var" ifadelerini kullandı.

Bailey, daha önceden de insanların ancak tüm paralarını kaybetmeye hazır olduklarında kripto paralara yatırım yapmaları gerektiğini belirtmişti.