Bahçeli: "Hedefin Türkiye olduğu bir tezgah kurulmuştur"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun canlı yayın açıklamalarının ardından Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den de Sedat Peker'e yanıt geldi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, açıklamasında doğrudan Sedat Peker ismini vermedi. Bahçeli açıklamasında, "Hedefin Türkiye olduğu bir tezgah kurulmuştur. Suç ve terör örgütü temincilerinin içinde olduğu dış tedarikçileri olan bir tezgah ile Türkiye'nin üzerine gölge düşmesi konusunda alçak bir rekabet devrededir" ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya da destek olan MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Hiç kimse Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı'nın boynuna tasma geçiremeyecek, buna hiçbir alçağın gücü yetmeyecektir" dedi. 

"Onun bunun dolduruşuna gelerek siyaset yapmasık" sözleri ile dikkat çeken Bahçeli, "Korkuya hiç rehin düşmedik. Türkiye'yi yakın markaja alarak karanlık operasyonların hedef ülkesi haline getirmek için ellerini ovuşturanlara taviz vermeyiz" diyerek "Telaşa kapılmadan, duygulara kanmadan daha soğukkanlı, sağduyulu davranmak mecburiyetindeyiz" sözleri ile gündeme ilişkin tavrını vurguladı.