MHP lideri Bahçeli: "Cumhurbaşkanı adayları yok"

Türkiye'de devam eden 'erken seçim' tartışmalarına MHP lideri Devlet Bahçeli'den kritik bir çıkış geldi. Parti genel merkezinde konuşan Bahçeli, "Seçimlere diyelim ki yarın gireceğiz. Cumhurbaşkanı ve meclis seçimi var. Ama cumhurbaşkanı adayları yok" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, genel merkezde düzenlenen Siyaset ve Liderlik Okulu 18. Dönem Eğitim ve Öğretim Yılı Açılış Töreni'ne katıldı. 

Devlet Bahçeli buradaki konuşmasında Türkiye'de bir süredir devam eden 'erken seçim' tartışmalarına yönelik sözlerinde muhalefet partilerinin hedef alarak, henüz bir cumhurbaşkanı adayının isminin açıklanmamış olmasına vurgu yaptı. 

Bahçeli konuşmasında, "Şu an için Türkiye’nin sorunlarının ve dış politikanın yoğunlaştığı bir ortamda seçimlerin erkene alma tartışması siyaseten malzeme yapılmamalıdır. Kendilerinin aday belirlemede zorluk çektikleri bir ortamda 6 masalı siyasi grubun erken seçim tartışmasını Türkiye’ye sunmuş olmaları yanlış bir davranıştır" ifadelerini kullarak, "Seçimlere diyelim ki yarın gireceğiz. Cumhurbaşkanı ve meclis seçimi var. Ama cumhurbaşkanı adayları yok. Adayları olmayan bir yerde gürültünün manası yok. Seçim gününü sabırla beklesinler yeri geldiğinde de hedeflerine varmak için gayret göstersinler" dedi. 

Başörtüsü'nün yeniden Meclis'e gelmesine de değinen Bahçeli, "Bugünkü TBMM’de Cumhur İttifakı’nın oluşturan partilerin istişaresi sonucunda bir metin TBMM’ye Anayasa değişikliği olarak sunulduğu vakit MHP bunun gerçekleşmesi için elden gayreti gösterecek. Bu gayretin çerçevesinde de mecliste oluşan bütün siyasi partilerin bu hayırlı bir teşebbüsü ortaya koymuş olan Cumhurbaşkanımıza da onun yönetimini de saygı duyarak destek vermelerini de talep etmekte olduğumuzu belirtirim" sözleri ile partisinin kanun teklifine ilişkin duruşunu da açıkladı.