DEVA Partisi Diyarbakır Kurucu İl Başkanı: Cihan Ülsen

Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan kurucu il başkanları listesini yayınlamaya devam ediyor. Son olarak partiye yeni katılan isimlerle birlikte daha önce üzerinde çalıştıklarını ifade ettiği 18 ilin kurucu il başkanlarını açıklayan Babacan, çalışmaların sürdüğünün de mesajını verdi. DEVA Diyarbakır il başkanı kim? Cihan Ülsen'in mesleği ne? Cihan Ülsen aslen nereli?

1980 yılında Diyarbakır’da dünyaya gelen Cihan Ülsen, ilk ve ortaöğrenimini Diyarbakır’da tamamlamıştır.
 
2005 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Ülsen, 2007 yılından bu yana Diyarbakır’da serbest avukatlık yapmaktadır.

Cihan Üksen hâlen Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nde eğitimine devam etmektedir. 

2014 yılından bu yana Diyarbakır’da yayınlanan Yokuş Yol’a dergisinin Genel Yayın Yönetmenliğini üstlenen Cihan Ülsen’in Kendinden Başka Herkes adında bir de şiir kitabı bulunmaktadır.
 
2009-2014 yılları arasında Diyarbakır MAZLUMDER’de (İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği) Başkan Yardımcılığı ve Genel Koordinatörlük görevlerini üstlenmiş olan Ülsen, 2016-2018 yılları arasında Diyarbakır Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

Baro çalışmalarında İnsan Hakları Merkezi ve Adli Yardım Koordinatörlüğü görevlerini yürüten Ülsen, 2019 yılında Diyarbakır Tahir Elçi İnsan Hakları Vakfı’nda Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.
 
Evli ve üç çocuk babasıdır.