Davutoğlu Akit yazarına canlı yayında sinirlendi

Akit TV canlı yayınına konuk olan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Şehir Üniversitesi ve başörtü yasakları ile ilgili ısrarlı sorulara sinirlenerek, Akit Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu'na "Senin dilinle beynin arasında sağlam bir ilişki var mı!" sözleriyle tepki gösterdi. Davutoğlu'nun sinirlenerek sarf ettiği bu sözler, birçok kişi tarafından TRT-1'de yayınlanan Leyla ile Mecnun dizisinin sevilen karakterlerinden İsmail Abi'nin repliklerine benzetildi.

Akit TV'de soruları yanıtlamak üzere canlı yayına katılan Eski Başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile Yeni Akit Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu arasında zaman zaman gergin anlar yaşandı.

Şehir Üniversitesi ve başörtü yasakları ile ilgili ısrarlı sorulara sinirlenen Davutoğlu, Karahasanoğlu’na “Senin dilinle beynin arasında sağlam bir ilişki var mı?” dedi.

Sözcü'de yer alan habere göre, Davutoğlu, Başbakanlığı sürecinde başkanlığını yaptığı 2015 Yüksek Askeri Şûrası'nda, 15 Temmuz darbe girişiminin kilit isimlerinden biri olan ve tutuklanarak ağırlaştırılmış müebbet hapis ceza verilen eski Tümgeneral Mehmet Dişli hakkında, "Mehmet Dişli'nin kesinlikle emekliye sevk edilmesi konusunda ben de MİT Müsteşarı da çok ısrarcı olduk. Bunu MİT'ten gelen bir rapor üzerine söyledim. Ve son geceye kadar da Dişli'nin emekliye sevki söz konusuydu. Son gece kanaat değişti ama bu kanaat benim sebebimle değişmedi. Ama şu bilinsin ki ben FETÖ'ye karşı tek bir FETÖ mensubu kalmayınca kadar mücadele kararlığı gösterdim" ifadelerini kullandı.