Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomasi trafiği Azerbaycan'da sürüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel’deki NATO Zirvesi sonrası Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye gitti. Erdoğan, iki günlük Azerbaycan ziyareti kapsamında Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile birlikte Ermenistan işgalinden kurtarılan Karabağ’ı ziyaret edecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın diplomasi trafiği sürüyor. Dün, Brüksel’deki NATO Zirvesi’nde dünya liderleriyle bir araya gelen Erdoğan, şimdi de beraberindeki heyet ile birlikte resmi temaslarda bulunmak üzere Azerbaycan’da.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki günlük Azerbaycan ziyareti kapsamında Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile birlikte Ermenistan işgalinden kurtarılan Karabağ'ın İncisi, Azerbaycan'ın Kültür Başkenti Şuşa şehrine gidecek.

Ziyaret kapsamında Azerbaycan ile Türkiye arasında bir takım belgelerin de imzalanması bekleniliyor.

GALLER MAÇINI İZLEYECEK

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 16 Haziran'da Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı Sahibe Gafarova ile görüşmesi ve Milli Meclise hitap etmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Aliyev ile birlikte Bakü Olimpiyat Stadı’nda oynayacak Türkiye-Galler Euro 2020 A Grubu maçını tribünden izleyecek.