Sonabahar'da ikinci dalga gelecek mi?

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 sonrası 'yeni normal' toplumsal yaşam ve yeni dünya düzeni en çok merak edilen konuların başında gelirken, Stratejist Yazar Hamza Yardımcıoğlu sosyal medya hesabı YouTube'da merak edilen sorulara yanıt aramaya devam ediyor. Çöken kapitalizmin yerini alacak yeni sistemin virüsün bitimiyle birlikte Küreselciler tarafından duyurulacığını vurgulayan Yardımcıoğlu, kripto paraların geleceğini de anlattı.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele dünya ülkelerinin en önemli gündem maddesini oluştururken, virüsün ardından dünyanın alacağı hal, ekonomik dalgalanmalar, buhran beklentileri, toplumsal dönüşümler nasıl olacak?

Sosyal medya kanalı YouTube üzerinden ‘yeni dünya’ ya ilişkin görüşleri ile gündemde kendisine geniş yer bulan Stratejist Yazar Hamza Yardımcıoğlu, merak edilen soruları yanıtladı.

Covid-19 salgınının dünyada ‘küreselciler’ olarak bilinen grubun dünya düzeni üzerindeki planlarını gerçekleştirmek için kullandığı metodolojilerden biri olduğunu savunan Yardımcıoğlu, “Haziran ayından sonbahara kadar, rüya gibi görülecek, bir rahatlama olacak” derken, merkez bankalarının alacağı kararların da ekonomik bir serap olacağını vurguladı.

“Merkez Bankası'nın para üretimine gitmesi, piyasalarda bir rahatlama görülmesine neden olacak. Tabi bunun bir karşılığı olacak” diyen Hamza Yardımcıoğlu, sonbaharda gelecek olan ikinci dalganın hem ekonomik hem de salgının seyri açısından değişiklikler meydana geleceğini belirtti.

Dünyada görülen ekonomik etkinin 4-5 ay içerisinde Türkiye’de de yansımaları olacağını belirten Hamza Yardımcıoğlu, yaptıkları araştırma ve hesaplamalar neticesinde virüsün biteceği tarihlerde küreselcilerin yeni bir para birimi ortaya atacaklarını ve mevcut para sistemine alternatif olacak bu sistemin ‘nakitsiz toplum’un da temellerini atacağını vurguladı.

Kapitalizmin sona yaklaştığını belirten Yardımcıoğlu, “Bütün 'izm'ler kötüdür. Kapitalizmde kötü bir durumdur. Çok yakın zamanda insanlık bir karar vermek zorunda kalacak. Köle mi olmak isteyecek yoksa özgür mü olmak isteyecek? Şu anda da zaten insanoğlu bir köledir. Dünyada tartışılan bir konu var. Nakitsiz toplum" dedi.