Covid-19 tedavisi HIV virüsünde mi saklı?

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınıyla ilgili çalışmalar devam ederken çeşitli bilim adamları ve aktivistler Covid-19 virüsünde insan eli olduğu ve HIV virüsüyle aynı parçalar taşıdığını ileri sürdüler. Eğer durum böyle ise panzehir HIV virüsünde mi saklı? Çeşitli açıklamaları ile gündem olan Bill Gates, pandemi süreciyle ilgili neler söylüyor? Sizler için derledik…

Fransa'da Nobel Ödüllü virolog Profesör Luc Montagnier, Covid-19 hastalığına neden olan SARS-CoV-2 virüsünde AIDS'e yol açan virüsten parçalar olduğunu iddia etti. Virüsün bu nedenle ancak laboratuvarda üretilmiş olabileceğini öne süren Montagnier'in açıklamaları tartışmaları da beraberinde getirdi. 

110

HIV VİRÜSÜNDEKİ İZLER COVID-19’DA DA VAR!

Corona virüsünün laboratuvar ortamında üretilip üretilmediğine yönelik tartışmaya Fransız bilim insanı Profesör Luc Montagnier, SARS-CoV-2 virüsünün genlerinde (RNA’sında), HIV RNA’sına ait parçaların bulunduğunu söyledi.

210

HIV’I BİTİRECEK OLAN COVID-19 MU? 

Euronews’ten aktarılan bilgilere göre, 2008’de Nobel Tıp Ödülü alan araştırmacı, “Araştırmalarımızda bu virüsün değiştirildiği sonuçlarına vardık. Yarasadan gelen klasik bir virüs modeli var. Bu modelin üzerine HIV kesitleri eklenmiş” şeklinde konuştu. Kimin bu değişikliği yaptığını bilmediğini ama Wuhan’daki laboratuvarda üretilmiş olabileceğini söyleyen Montagnier, amacın belki de yeni virüsü AIDS’e karşı aşı çalışmalarında kullanmak olduğunu belirtti.

Başka bir Fransız virolog olan Etienne Simon-Lorière, Montagnier’in çıkışı için, “Bu anlamsız. Söz konusu parçalar, aynı ailede bulunan diğer virüslerde de var, doğadaki diğer corona virüsü türlerinde de var. Bir kitaptaki bir kelime başka bir kitaptakine benziyorsa, bu kelimenin diğer kitaptan alındığını söyleyebilir miyiz?” ifadelerini kullandı. 

410