Covid-19 aşıları "yanlışlıkla" bebeklere yapılmış!

Katıldığı bir canlı yayında Covid-19 aşılarının “yanlışlıkla” bebeklere yapıldığını söyleyen Prof. Dr. Zafer Kurugöl’ün açıklamaları tartışmalara neden oldu.

NTV ekranlarında konuşan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Kurugöl’ün açıklamaları tepkilere yol açtı. Bebeklere “yanlışlıkla” Covid-19 aşısı yapıldığını söyleyen Kurugöl, hiçbir yan etki yaşanmadığını ifade etti.

Prof. Dr. Kurugöl, 1 ila 6 aylık arasındaki bebeklere kızamık veya Hepatit B aşıları yerine Covid-19 aşısı yapıldığını söyledi. Aşıların “yanlışlıkla” karıştırılabildiğini belirten Kurugöl, aşılama sonuçlarının ünlü bir tıp dergisinde yayınlanacağını sözlerine ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarında Kurugöl şunları söyledi:

"Zaman zaman yanlışlıkla bazı durumlar oluyor. Mesela sağlık ocaklarında yanlışlıkla Hepatit B ve kızamık gibi başka bir aşıyla karıştırabiliyorlar. Küçük çocuklara Kovid aşısı yapıldığı oluyor. Biz böyle vakalarla da karşılaştık. Sizi temin ederim hiçbir yan etki olmadı bu kişilerde ve son derece de iyi antikor oldu. 6 aylık veya 1 aylık bebekte bile çok iyi şeyler oldu. Bunları yayınlayacağız zaten. Ünlü bir tıp dergisinde yayınlanacak. Küçük bebeklerde yüksek doz verseniz bile yan etkisi açısından bir sıkıntı olmuyor."